9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Katër persona rrahen për pronë në fshatin Skorobisht

Katër persona dyshohet se janë rrahur mes vete dje pasdite në fshatin Skorobisht të Prizrenit. E gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për shkak të një kontesti pronësor, raporton PrizrenPress

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, tre nga të dyshuarit janë arrestuar dhe pas marrjes së tretmanit mjekësor janë dërguar në mbajtje.

“Për shkak të një kontesti pronësor në një rrahje janë përfshirë katër të dyshuar meshkuj kosovar ku tre nga ta janë arrestuar. Lidhur me rastin lëndime trupore kanë pësuar tre të dyshuarit ku pas marrjes së tretmanit mjekësor dërgohen në mbajtje”, thuhet në raport./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Peles i përmirësohet shëndeti

Pele është duke luftuar kancerin dhe i është nënshtruar kimioterapive Mjeku i Peles ka thënë se shëndeti i Peles është duke u përmirësuar derisa ai...

Lajmet e Fundit