3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Digjet një shtëpi në Lubizhdë të Hasit, dyshohet për zjarrvënie

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në fshatin Lubizhdë e Hasit, Komuna e Prizrenit, ditën e djeshme, raporton PrizrenPress

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh bënë të ditur se një dëshmitare ka raportuar se një person i panjohur ka hedhur diçka të dyshimtë në drejtim të shtëpisë së viktimës e cila është përfshirë nga zjarri.

Njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe e kanë shuar zjarrin.

Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz.

Policia njofton se rasti është cilësuar si “Zjarrvënie”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjykata e Prizrenit i bindet KGJK-së, punon vetëm shërbime esenciale

Gjykata e Prizrenit ka zbatuar vendimin e KGJK-së dhe nga dita e sotme do të reduktohet puna duke ofruar vetëm shërbime esenciale.Këshilli Gjyqësor i...

“Republika e Parë”: Fakte të reja tronditëse për zhdukjen e Remzi Hoxhës

Një kapitull i veçantë i librit “Republika e Parë” e Mero Bazes, trajton me hollësi zhdukjen e shqiptarit nga Kosova Remzi Hoxha, i cili...

Lajmet e Fundit