-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Tahiri: Më garantoi Brukseli se barrikada në veri do të largohet

Edita TahiriZëvendëskryeministrja, Edita Tahiri u shpreh sot se ka marr garancione nga Brukselit se barrikadat në veri të vendit do të hiqen.

Ajo tha se zyrtari i Qeverisë serbe, Marko Gjuriq, me deklaratat e tij, është duke shkelur marrëveshjen e Brukselit, parimet evropiane për fqinjësi të mirë.

Ajo tha se Qeveria e Kosovës do t’i qaset Serbisë përmes Brukselit dhe Washingtonit. /rtk/

Më Shumë

Rexhaj: Si mund të kërkohet Asociacion pa shpërbërje të strukturave kriminale në veri

Arber Rexhaj, deputet i Kuvendit nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur pak për Asociacionin. Rexhaj përmes një statusi në rrjetet sociale shkroi se gjatë këtyre dy...

33 vjet nga nisma për pajtimin e gjaqeve

Më 2 shkurt 1990 me nismën e Anton Çettës nisi në Kosovë aksioni atdhetar e humanitar i faljes së gjaqeve, që mori përmasa të...

Lajmet e Fundit