30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Takohen për bllok opozitar

Haradinaj-MustafaGazeta “Zëri”, ka mësuar se gjatë pasdites të së hënës ka pasur takime mes zyrtarëve të Nismës, LDK-së dhe AAK-së, për arritjen e një blloku opozitar kundër koalicionit me PDK-në.

Burimet e gazetës “Zëri”, mësojnë se ka pasur takime mes liderëve të këtyre tri partive dhe pritet shumë shpejt të dalin me qëndrimin e përbashkët kundër çfarëdo koalicioni nga këto parti me Hashim Tahçin.

Ndërkohë që këtë tashmë e ka bërë deri më tash vetëm Lëvizja Vetëvendosje.

Është konfirmuar takimi mes kreut të Nismas Fatmir Limajt dhe Isa Mustafës në orët e pas ditës në njërin prej lokaleve të Prishtinës./Zëri/

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

25 vjet nga çlirimi i Kosovës

25-vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më...

Lajmet e Fundit