23.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Limaj: Jam gati edhe për opozitë

Fatmir-limaj2Fatmir Limaj thotë se NISMA ka krijuar një themel, një bërthamë që do të vjen duke u rritur. Ai ka thënë se kurrë nuk ka pasur diçka personale me kreun e PDK’së dhe kryeministrin në detyrë Hashim Thaçi, por ka thënë vetëm se ai (Limaj) e ka parë shtetin ndryshe.
Limaj ka thënë se më me dëshirë do të qëndronte në opozitë.

“Dëshiroj të jem zëri i opozitës. Objektivi ynë ishte të futemi në parlament. NISMA ka arritur objektivat e saj”, ka thënë Limaj.

“Jam i bindur se ka shumë njerëz të pakënaqur. Presim edhe shumë më shumë elektorat. NISMA ka krijuar një theml, një bërthamë dhe nuk kam asnjë dilemë që ajo do të vjen duke u rritur. Kurrë nuk e kam përzier çështjen personale me atë politike, por unë kam një qasje tjetër ndaj shtetit”, ka thënë Limaj në një intervistë për Ilva Taren.

“Do të jemi qendër e majtë, do të mbështetemi në parimet tona. Do të përpiqemi të jemi zëri i qytetarit në Parlamentin e Kosovës”, tha Limaj.

“Ne nuk e kemi shqetëismin për pjesëmarrje në qeveri. Presim të certifikohet rezultati dhe më pas të presim. Skena politike e Kosovës është më ndryshe se që ka qenë para këtyre zgjedhjeve”, ka thënë veç tjerash Limaj.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Lajmet e Fundit