19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Thaçi sonte darkon me mësimdhënësit e Rahovecit

Thaci ne darkKryetari i PDK-së, Hashim Thaçi do të marrë pjesë sonte në darkën solemne të arsimtarëve të Rahovecit.

Përvec Thaçit,  në këtë darkë prezent do të jenë edhe ministri i Arsimit, Ramë Buja, kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi dhe Drejtori për Arsim në Rahovec, Behar Rama.

Darka e arsimtarëve shtrohet nga Drejtoria e Arsimit në Rahovec, me rastin e perbylljes së vitit shkollor,raporton RahovecPress.

“Darka solemne do të shtrohet në Restorant “Jaha” në Rahovec, të enjten me datë 15 maj 2014, me fillim në ora 18:30”.

 

Më Shumë

Urgjencë mjekësore në aeroplan, përfaqësuesi i Mike Tysonit tregon se çfarë ndodhi

Mike Tyson pati një urgjencë mjekësore në një aeroplan dhe për këtë, përfaqësuesi i tij ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur. Boksieri profesionist 57-vjeçar ishte...

Shënohet 50 vjetori i shkollës “Gani Saramati” në Prizren

Me një aktivitet të pasur artistik, të enjten u shënua 50-vjetori i funksionimit të Shkollës së Mesme të Ulët “Gani Saramati” (ish-Lekë Dukagjini) në...

Lajmet e Fundit