9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Themelohet çmimi letrar “Adem Demaçi”

Lidhja e Shkrimtarëve të Kosovës ka njoftuar se kanë marrë vendim për themelimin e çmimit të ri letrar në emrin e shkrimtarit, politikanit e atdhetarit Adem Demaçi.

Sipas njoftimit për media ky çmim do të jepet çdo vit më 5 mars në akademinë letrare-artistike “Ora e Lirisë”.

Ky çmim do të jepet për krijimin më të mirë të paraqitur në këtë veprimtari të LSHK-së që organizohet në kuadër të Ditës së Dëshmorëve të Lirisë. /koha.net/

Më Shumë

E reja shpik historinë dhe i akuzon për përdhunim, 3 meshkujt tentojnë të bëjnë vetvrasje

Tre burra që u akuzuan në mënyrë të rreme për përdhunim nga një grua që gënjeu se ishte viktimë e një të akti të...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit