13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Themelohet Shoqata e Grave  në Mamushë

Shoqata e Grave  është themeluar sot në Mamushë .

Themelimi i saj është bërë  nën asistencë të KDI-së.

“Për mobilizimin e grave në çështje publike, nën asistencën e KDI-së është themeluar shoqata e parë e grave në komunën e Mamushës, e cila ka ardhur si kërkesë e grave gjatë takimeve të realizuara nga KDI”, njofton KDI.

“Gratë kanë bërë kërkesë po ashtu për ofrimin e një hapësire nga komuna e Mamushës për realizimin e aktiviteteve të tyre”.

“ Ky hap do të mundëson aktivizimin e grave në çështje publike, sociale dhe ekonomike në komunën e Mamushës”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

67 vjeçari nga Suhareka u shpall i vdekur – vizita në Gjermani i kushton me humbje të pensionit

Pensionistit Ramadan Kyçyku nga Suhareka, u largua për tre muaj nga pensioni, pasi nuk ishte lajmëruar pas gjashtë muajve në zyrën e pensionistëve. Krejt...

Moti sot me pak vranësira dhe intervale me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell. Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale të ditës...

Lajmet e Fundit