9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Totaj bën homazhe në Ditën e Çlirimit të Prizrenit

Në ditën më të madhe të Prizrenit, atë të Ditës së Çlirimit, kryetari Shaqir Totaj, bashkë me zyrtarët e Komunës së Prizrenit, bënë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë dhe në Monumentin e Lirisë në Prizren.

“Ëndrra juaj është amanet për ne që ta vazhdojmë rrugën e të ardhmes për mirëqenien e të gjithëve. Lavdi!”, ka thënë Totaj. / PrizrenPresss.com

Më Shumë

Kosova vazhdon importin e mallrave me vendet që nuk e kanë njohur Kosovën

Kosova vazhdon të importojë produkte nga vendet e ndryshme, pavarësisht raporteve të saj ekonomike, politike dhe diplomatike me ato shtete. Të dhënat e fundit të...

Poezia dhe gjinjtë e silikonit / Ilire Zajmi

Shkruan: Ilire Zajmi Çfarë vlerash mund të përfaqësojë poezia në një shoqëri moderne, protagoniste të “buzëve e gjinjve të silikonit”? Nëse roli i poezisë do të...

Lajmet e Fundit