16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Totti i jep këshilla kapitenit të Romës

Francesco Totti zbuloi se e thirri kapitenin aktual të Romës, Lorenzo Pellegrini-n, për t’i dhënë këshilla pas penalltisë së humbur kundër Feyenoord-it në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës.

Kishte pasur disa kritika ndaj Pellegrini-t pasi ai humbi një penallti në ndeshjen e parë, të cilën italianët e humbën me rezultat 1:0.

Megjithatë, tifozët ultras të klubit u përgjigjën me një baner duke e siguruar atë se ata janë me kapitenin të tyre, i cili më pas shënoi në ndeshjen e radhës të Serie A.

Duke folur si i ftuar në DAZN këtë mbrëmje, Totti zbulon se edhe ai ka ndërhyrë me këshilla për kapitenin aktual.

“Kapiteni ka përgjegjësi që janë të ndryshme nga pjesa tjetër e skuadrës. Mendoj se e kemi kuptuar rëndësinë e lojtarit dhe të personit”, tha Totti.

“Jam shumë i lumtur për të. Ne folëm këtë javë dhe shkëmbyem disa mesazhe, u përpoqa ta qetësoja dhe inkurajoja pas penalltisë kundër Feyenoord-it. Shumë gjëra i thamë privatisht, ai i mori dhe po e provon veten si njeri dhe lojtar”, shtoi legjenda e Romës.

“Pellegrini po kthehet në nivelin që të gjithë e presim, kapiteni i Romës”.

Tani Totti mund të ketë gjithashtu disa këshilla për t’i dhënë portierit të Romës, Rui Patricio, i cili ishte fajtor për një ulërimë të tmerrshme në humbjen 3-1 të Serie A këtë mbrëmje ndaj Atalantës.

Kujtojmë që Roma e humbi disi ritmin në mbrëmjen e kaluar, duke u mposhtur nga Atalanta me rezultat 3:1.

Edhe në këtë ndeshje Pellegrini mori përsipër një penallti, të cilën e konkretizoi te goli i vetëm i ekipit të tij.

Verdhekuqtë tani pozicionohen në vendin e pestë me 56 pikë, aq sa ka edhe Milan-i në vendin e katërt, kundërshtar me të cilin do të ndeshet këtë të shtune. Albanian Post

Më Shumë

Zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit nga Atmaxha

Një rast i rëndë e ka goditur familjen Gashi nga fshati Atmaxhw në Prizren, raporton Gazeta Sinjali. Djali i tyre, Arlind Gashi, ka ndërruar jetë...

Ballkani ndan rrugët me futbollistin senegalez

Ballkani ka njoftuar se ka ndarë rrugët me futbollistin Mamadou Danfa Sipas njoftimit të klubit suharekas, Danfa është larguar pasi i ka përfunduar kontrata. “Faleminderit Mamadou...

Lajmet e Fundit