16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Tragjike: Një 23 vjeçar humb jetën në një vetaksident në Prizren, vëllai i tij në gjendje të rëndë

Një 23-vjeçar me inicialet A.R., ka ndërruar jetë si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sonte rreth orës 19:55, në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.

Bashkë me të në veturë ka qenë edhe vëllai tij, i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore, për shkak të plagëve që ka pësuar në këtë aksident.

Lajmin për Gazetën Sinjali e kanë konfirmuar nga Policia e rajonit të Prizrenit.

 

“Një vetaksident trafiku rreth orës 19:55 ka ndodhur sonte në fshatin Lubizhdë të Prizrenit. Si pasojë e vetaksidentit një person ka humbur jetën, ndërsa një tjetër është lënduar rëndë. Ai është në gjendje të rëndë shëndetësore duke u trajtuar në Emergjencën e Spitalit të Prizrenit”, thanë nga Policia e Prizrenit për Sinjali.

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Vëllai sulmon motrën në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person nën dyshimin se pas një mosmarrëveshjeje ka sulmuar fizikisht motrën e tij duke i shkaktuar lëndime të...

E diela me diell

Lajmet e Fundit