17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Policia gjen disa lloje të drogave në Prizren, prangoset një 23 vjeçar

Informacionet dhe dyshimet se në një shtëpi në rrugën “Jusuf Gërvalla”, në Prizren, ka substanca narkotike, nxitën Prokurorinë Themelore në Prizren që në bashkëpunim me hetuesit e Njësisë së Anti-drogës, të organizojë një bastisje.

Një burim brenda kësaj prokurorie  ka thënë  se batisja është kryer me urdhër të Gjykatës Themelore në Prizren, gjatë orëve të mbrëmjes.

Ky burim ka bërë të ditur se gjatë bastisjes në këtë shtëpi, janë gjetur substanca narkotike të llojeve të ndryshme, si: speed, kokainë, marihuanë dhe ekstazi.

Sinjali mëson se në prangat e policisë për këtë rast ka përfunduar 23-vjeçari me inicialet B.H./Gazeta Sinjali/

Më Shumë

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë muajve të fundit. Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP e...

Krimet e Enver Hoxhës dhe të regjimit të tij mbi gjuhën dhe letërsinë shqipe

Nga: Muhamet Hamiti Përmbajtja e revistës “Studime filologjike” nr. 4, 1988, në Tiranë, jep pasqyrën e lëndës së kësaj të përkohshmeje jetëgjatë që jep pasqyrën turpit të...

Lajmet e Fundit