16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

“Tre Luanët” nisen për në Shqipëri

Ekipi kombëtar i Anglisë është nisur për në Shqipëri, ku do ta luajnë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror të vitit 2022.

Ata në profilin e tyre zyrtar në Twitter publikuan disa foto dhe duke e treguar destinacionin e radhës të tyre.

Shqipëria do të përballet nesër me Anglinë në “Air Albania Stadium”, shkruan Gazeta Express.

Të dy ekipet fituan ndeshjet e para në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Botëror Katar 2022. Kuqezinjtë mposhtën 0:1 Andorrën, kurse Anglia fitoi 5:0 ndaj San Marinos.

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Parashikimi i motit për këtë javë

Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit