1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Treshja e humbi durimin

ramushi, limaj  mustafa

Treshes LDK-AAK-Nisma i ka humbur durimi. Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt nuk po u pritet që ta marrin pushtetin. Ata nuk po mund ta presin as vendimin e Gjykatës Kushtetuese i cili pritet të sqarojë mënyrën e zgjedhjes se kryekuvendarit.

Treshja tani ka filluar edhe të ‘kërcënojë’. Ata po e kritikojnë Gjykatën Kushtetuese se po përdor standarde të dyfishta në çështjen e kryeparlamentarit, ndërsa presidenten Atifete Jahjaga e kanë kritikuar për qëndrim inferior ndaj zhvillimeve të fundit në vend.

Kështu, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se Kosova po duket “shtet pa shtet:”.

Ai ka kritikuar presidenten Atifete Jahjaga se po lejon që të rrezikohet demokracia dhe e ardhmja e vendit. “Presidentja, si i vetmi institucion me legjitimitet kushtetues, as nuk shtron pyetje dhe as nuk vepron, por lejon që të rrezikohet demokracia dhe ardhmëria e vendit. Dikush duhet ta merr përgjegjësinë”, ka shkruar në profilin e tij në facebook,shkruan tribuna.

Mustafa. E bashkëpartneri i Mustafës, Ramush Haradinaj ka kritikuar Gjykatën Kushtetuese se po përdor standarde të dyfishta pas vendimit për pezullim të zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit.

Më Shumë

Nis takimi Kurti-Borell-Lajçak-Vuçiq

Ka filluar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po mbahet me ndërmjetësimin e Përfaqësuesit...

Brozovic edhe më larg Inter-it, gati të përfitojë Barcelona

Marcelo Brozovic nuk është më një figurë qendrore te Inter-i dhe një largim në verë është jashtëzakonisht i mundshëm pasi Barcelona e ka nën...

Lajmet e Fundit