6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Ulen për 8% tarifat e energjisë elektrike për ata që shpenzojnë mbi 800 kWh

Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRrE) ka njoftuar për disa ndryshime në tarifat e energjisë elektrike.

Sipas njoftimit të ZRrE-së, është vendosur për uljen e tarifave prej 8 për qind për konsumatorët familjat për bllokun me konsum mbi 800kWh.

“Ulje e tarifave prej 8 për qind për konsumatorët familjar për bllokun me konsum mbi 800kWh. Ulje e tarifave prej 3 për qind për konsumatorët komercial dhe industrial. Bordi i Zyrës se Rregullatorit ka aprovuar edhe tarifat për vitin relevant tarifor 2024 për Operatorin e Sistemit, Transmisionit dhe Tregut (KOSTT) dhe Operatorin e Sistemit të Shpërndarjes (KEDS)”, ka njoftuar ZRrE-ja.

Më Shumë

Djali i Ancelottit nuk i fsheh ambiciet: Dua të bëhem trajner i Realit

Nga Carlo Ancelotti te Davide Ancelotti, te Reali mund të ketë një rokadë baba-bir për sa i përket stolit të ekipit të bardhë. Por...

Koha për spektakël në gjysmëfinale

Në fundjavë fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë, ku pritet një spektakël i basketbollit. Në gjysmëfinale do të ndeshen katër skuadrat që...

Lajmet e Fundit