15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Në Nagac të Rahovecit përkujtohen dëshmorët dhe martirët e lirisë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, bashkë me familjarë, bashkëluftëtarë të UÇK-së dhe qytetarë, në 25-vjetorin e rënies, sot nderuan kujtimin për 2 dëshmorët dhe 5 martirët e fshatit Nagac.

“Në shenjë kujtimi për ta, bashkë me nxënësit e ShFMU “Nesimi Elshani” – Nagac, mbollën shtatë (7) fidanë pranë varreve të tyre. Kujtimi i veprës së dëshmorëve dhe martirëve është i përhershëm! Lavdi!”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Presidentja Osmani uron qytetarët për Fitër Bajram: Solidariteti ndërnjerëzor, trashëgimi e jona e çmuar

Presidentja e shtetit, Vjosa Osmani ka uruar qytetarët për festën e Fitër Bajramit, duke thënë se solidariteti ndërnjerëzor, i cili e shoqëron muajin e...

Bashkimi synon barazimin e serisë ndaj Yllit

Skuadra e Bashkimit nuk do ta ketë aspak misionin e lehtë në mbrëmje kur të përballet me Golden Eagle Yllin në kuadër të serisë...

Lajmet e Fundit