7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Ushtria ukrainase kryen sulme me dron, hedh në erë depot e municionit të rusëve në Kharkiv

Ushtria ukrainase çdo ditë e më shumë është duke avancuar, e këtë më së miri e dëshmojnë sulmet e shumta që po i zhvillon kundër ushtrisë ruse.

Ministria ukrainase e Mbrojtjes vazhdimisht publikon pamje nga aksione të ndryshme ushtarake, që shumica prej tyre kanë rezultuar qind për qind të suksesshme, transmeton Telegrafi.

Më i fundit është në rajonin e Kharkivit, ku pamjet me dron nga ajri shfaqin momentin kur depot me municion të ushtrisë ruse hidhen në erë.

Sulmi ajror ishte filmuar në detaje nga ushtria ukrainase, ku shihen sesi depot hidhen në erë nga raketat që lansohen nga dronët e tyre.

Detonimet më të mëdha dëgjohen pas goditjes së objektivave, pasi brenda tyre kishte municion që përfshihet nga zjarri dhe shpërthimet më pas nuk kanë të ndalur.

Në anën tjetër, ukrainasit së fundmi i kanë shpeshtuar kundërsulmet ndaj rusëve, që disa pjesë të Ukrainës i ka nën kontroll. /Telegrafi/

Më Shumë

Totaj priti fëmijët e kopshtit ‘Nëna Kabrini’ në Prizren për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj sot priti fëmijët e kopshtit “Nëna Kabrini” në Prizren, të cilët bënë një vizitë të veçantë në Shtëpinë e...

Totaj shpërndan pamje të bukura nga shënimi i Pavarësisë së Kosovës në Prizren

Ky postim i kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj, është një shprehje e krenarisë dhe përkushtimit ndaj Pavarësisë së Kosovës. Ai na sjell pamje të bukura nga...

Lajmet e Fundit