21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Varroset veterani i UÇK-së, Adem Kolgeci

varrimi i Kogecit vraniqNë fshatin Vraniq të Suharekës është varrosur të premten veterani i UÇK-së, Adem Kolgeci ,i cili ndërroi jetë në moshën 73 vjeçare.

Në ceremoninë e varrimit, përveç familjarëve dhe bashkëluftetarët kanë marrë pjesë edhe qytetarë të shumtë.

Kolgeci ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë në Itali.

Bashkëluftëtari, Shpejtim Basha, tha se Adem Kolgeci, ishte një njeri i cili i ka dhënë shumë atdheut,transmeton TV Prizreni.

Ai, gjatë luftës në Kosovë, ka qenë komandant i Batalioni të II-të, i cili ka funksionuar në kuadër të Brigadës 123, të Zonës Operative të Pashtrikut të UÇK-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ballkani sot pret UE Santas në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Pasi triumfoi në ndeshjen e parë si mysafir në Andorë kundër UE Santas me rezultat 2-1, Ballkani do të kërkojë që ta ruaj këtë...

Vërmicë/ Në një ditë janë pajisur me polica sigurimi 2100 automjete të bashkatdhetarëve

 Në pikën kufitare të Vërmicës mes Kosovës e Shqipërisë, është shtuar numri i mërgimtarëve që vijnë nga vendet perëndimore për pushimet verore. Vetëm ditën e...

Lajmet e Fundit