16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Vdes Andy Fletcher, themeluesi i ‘Depeche Mode’

Themeluesi dhe tastieristi i bandës muzikore angleze “Depeche Mode”, Andy Fletcher, ka vdekur në moshën 60-vjeçare, njoftoi sot bashkëshortja.

Fletcher, me nofkën “Fletch”, themeloi grupin në Basildon në vitin 1980 dhe u fut në “Rock and Roll Hall of Fame”, muzeu dhe salla e famës e vendosur në qendër të qytetit Cleveland, Ohio, dy vjet më parë.

Në një deklaratë, “Depeche Mode” tha se ishin të tronditur dhe jashtëzakonisht të trishtuar për vdekjen e parakohshme të mikut të tyre të dashur, anëtar i familjes dhe shok i grupit.

“Fletch kishte një zemër vërtetë të artë dhe ishte gjithmonë aty kur kishe nevojë për mbështetjepër një bisedë të gjallë, një të qeshur të mirë ose një birrë të ftohtë”, sipas deklaratës.

Më Shumë

Dasma shqiptare në fshatin e banuar me boshnjak në Prizren bëhet lajm në “Reuters”

Dasmat shqiptare jo rrallë kanë marrë vëmendjen edhe të gazetave botërore. Një e tillë është bërë temë në agjencinë e lajmeve Reuters, e cila shkroi...

Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë dhe mbi 100 aksidente

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, 2 mijë e 310 tiketa trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës. Kjo u...

Lajmet e Fundit