10.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Për tre muajt e ardhshëm bileta mujore në Gjermani do të jetë 9 €

Nga 1 qershori, në Gjermani hyn në fuqi bileta e shumëpritur 9 euro. Për tre muaj, udhëtimi me transport lokal dhe rajonal do të jetë shumë më i lirë, shkruan albinfo.ch.

Njerëzit do të mund të përdorin biletën në autobusë, trena dhe tramvaje në të gjithë rrjetin e transportit publik të Gjermanisë. Bileta nuk është e vlefshme për transportin në distanca të gjata, të tilla si shërbimet ICE, IC ose EC dhe Flix, megjithatë, ajo mund të përdoret në trenat rajonalë.

Oferta zgjat deri ne fund te gushtit. Biletat mund të blihen në makinat e biletave, sportelet ose në internet nga kompanitë lokale të transportit si dhe Deutsche Bahn.

Marrëveshja synon të ofrojë lehtësim gjatë krizës së energjisë dhe kostos së jetesës, duke shërbyer gjithashtu si një provë për opsionet e lëvizshmërisë miqësore me klimën. /Albinfo.ch

 

Më Shumë

Moti sot: Me shi dhe reshje bore

Këtë të mërkurë në Kosovë pritet të ketë ulje drastike të temperaturave ku priten reshje shiu. Reshjet do të jenë në formë të rrebesheve, të...

Sara Gjordeni shtatzënë- Reagon për herë të parë Bardhi

Sara Gjordeni dhe Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Lajmin e konfirmoi vetë dyshja përmes një postimi në rrjetet sociale. Ishte ish-banorja e...

Lajmet e Fundit