25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Vdes komediani legjendar, Mike Yarwood

Komediani dhe imituesi Mike Yarwood ka vdekur në moshën 82-vjeçare, ka njoftuar Royal Variety Charity.

“Mike lë pas një zbrazëti të madhe në industrinë e argëtimit. Ngushëllimet tona më të thella familjes së Majk, miqve dhe fansave të tij të shumtë”, thuhet më tej në postim.

Foto: Shutterstock

I lindur më 14 qershor 1941 në Bredbury, Cheshire, Yarëood u bë një emër i njohur në vitet 1960 dhe 1970 me përshtypjet e tij për njerëzit duke përfshirë politikanë të profilit të lartë dhe të famshëm.

Duke folur për trashëgiminë e të ndjerit, Royal Variety Charity deklaroi: “Mike Yarwood u ngrit shpejt për aftësinë e tij të jashtëzakonshme për të imituar zërat dhe sjelljet e personaliteteve të panumërta dhe figurave publike”.
Foto: Getty Images

Talenti i tij për imitim solli buzëqeshje në fytyrat e miliona njerëzve dhe aftësia e tij unike për të kapur thelbin e subjekteve e bëri atë një ikonë në botën e komedisë.

Komediani luajti në disa shfaqje televizive përfshirë: “Will the Real Mike Yarwood Stand Up?”, “Look: Mike Yarwood” dhe “The Mike Yarwood Show”.

Foto: Getty Images

I njëjti vdiq në spital të premten më 8 shtator.

Artisti i famshëm kishte dy vajza me ish-gruan e tij, balerinën Sandra Burville. /Telegrafi/

Më Shumë

Hotel Albes në Korishë, zgjedhja më e mirë për qetësi

Nëse kërkoni një vend të qetë dhe relaksues pas një dite të gjatë, Hotel Albes është zgjedhja e duhur për ju. I vendosur në magjistralen...

Ndërprerje të ujit të pijshëm në disa fshatra të Prizrenit, shkak dëmtimi i gypit

Kompania "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka njoftuar konsumatorët se për shkak të dëmtimit të gypit cili e furnizon stacionin e pompave "SOZI" nga persona...

Lajmet e Fundit