4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Vdes një person në Krajk të Hasit

Një person ka vdekur derisa ishte në një fushë në fshatin Krajk të Hasi, ka bërë të ditur Policia e Kosovës të martën.

Sipas njoftimit, të ndjerit i është përkeqësuar gjendja derisa ishte në fushë dhe se aty ka vdekur, kanë konstatuar mjekët.

“Është raportuar se viktima derisa ka qenë në fushë me dëshmitarin tjetër, i është përkeqësuar gjendja shëndetësore dhe ka vdekur. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi emergjencës në vendin e ngjarjes. Me vendim te prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në njoftim.

Policia ka bërë të ditur se ka nisur hetimet lidhur me vdekjen.

Më Shumë

Avdyli sulmon PDK e LDK: Nuk e kanë problem që dhe 20 vite tjera të pranonin që Serbia të lëshojë targa, veç për pushtet

Deputeti i partisë Guxo, Haxhi Avdyli, ka sulmuar ashpër dy partitë opozitare, PDK-në e LDK-në. Sipas Avdylit, këto dy partië nuk e kanë problem që...

Gjykata e Prizrenit i bindet KGJK-së, punon vetëm shërbime esenciale

Gjykata e Prizrenit ka zbatuar vendimin e KGJK-së dhe nga dita e sotme do të reduktohet puna duke ofruar vetëm shërbime esenciale.Këshilli Gjyqësor i...

Lajmet e Fundit