22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Vdes një person pasi u hodh nga kati i pestë i konviktit

Një person ka vdekur si pasojë e hedhjes nga kati i pestë i njërit prej konvikteve, ku po qëndronte në karantinë.

Lajmin e ka konfirmuar për KOHËN, zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.

“Me datë 03.05.2020, rreth orës 17:20, ekipet e emergjencës dhe Policia kanë shkuar te Qendra e Studenteve dhe një person është përcjell me autoambulance në drejtim të Klinikes Emergjente. Njësitet e policisë dhe forenzika kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe pas procedurave hetimore do të sqarohen rrethanat tjera”, ka thënë ai.

Zyrtarisht në një përgjigje për KOHËN, QKUK ka konfirmuar se ka vdekur një pacient që është dërguar nga Qendra e Studentëve, por nuk kanë dhënë detaje tjera.

KOHA merr vesh se personi është 26 vjeçar.

Më Shumë

Europa dhe Conference League, 6 ekipe shqiptare zbresin në fushë

Euro 2024 mësoi mbrëmjen e djeshme edhe finalisten tjetër, ku tashmë Spanjë – Angli do të sfidohen për trofeun e madh ditën e dielë....

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për kanosje dhe përdorim të armës

Stacioni Policor Prizren Veri ka pranuar një informatë se në lagjen Arbana në Prizren ka ndodhur një rast kanosjeje me armë. Sipas informacioneve të policisë,...

Lajmet e Fundit