18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Vdiq një grua nga Malisheva, arrestohen dy persona për vdekjen e 35-vjeçares

Një 35-vjeçare ka vdekur dje në QKUK si pasojë e komplikimit të gjendjes shëndetësore

Mesditën e djeshme një 35-vjeçare nga Malisheva ka vdekur në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës (QKUK).

Siç raportohet, e ndjera ishte paraqitur për ta hequr një dhëmbë në një klinikë në Malishevë, por më pas asaj i ishte komplikuar gjendja shëndetësore dhe është dërguar me urgjencë në QKUK.

Policia e Kosovës në raportin ditor ka bërë të ditur se është duke e hetuar këtë vdekje si “Trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor”, shkruan Zeri.info.

Po ashtu në raport bëhet e ditur se tashmë janë arrestuar dy persona.

Njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës, pa ndërhyrje: 

TRAJTIM I PANDËRGJEGJSHËM MJEKËSOR

Malishevë 22.08.2023-13:00. Lidhur me rastin janë arrestuar dy persona të dyshuar, një femër dhe një mashkull, kosovarë, të cilët dyshohet se kanë kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare, e cila ka ndërruar jetë.

Të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Bernard Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka ndarë çmimin “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 35-të në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Kosova në tehun e shpatës

Nue Oroshi Mospranimi i Republikës së Kosovës në Këshillin e Evropës nuk është lajm i mirë për Republikën e Kosovës. Kjo ndodhi për shumë arsye...

Lajmet e Fundit