16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Veseli e Totaj me tubime në Vërri e Zhur

Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj i shoqëruar nga kryetari i partisë, Kadri Veseli kanë vizituar disa fshatra të rajonit të Vrrinit, si dhe në Dobrushtë e Zhur.

Totaj ka thënë se pret që në rundin e dytë të rritet edhe më shumë vota për PDK-në në Vërri pasi nëse udhëheqësit devijojnë nga rruga këtë nuk do ta bëjnë votuesit.

Ai ka ftuar votuesit e Nismas të kthehen në shtëpinë e vjetër, në PDK dhe kështu ta zhvillojnë Prizrenin së bashku.

 Në Hoçë të Qytetit dhe Postlisht e Billushë, Totaj ka premtuar investime edhe më shumë e veçmas furnizim me ujë 24 orë në Billushë që në vitin e parë të mandatit të tij.

Bashkë me Veselin, ai ka qëndruar edhe në odën e Ruzhdi Saramatit, komandant i njohur i UÇK-së nga fshati Dobrushtë.

Vrasja e policit në veri, Balje: Ju jeni heronjtë tanë

Deputetja Duda Balje ka reaguar pas vrasjes së zyrtarit policor në Veri. Ajo u ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë, teksa të plagosurit...

4 miliardë e 729 milionë, vlera e kredive nëpër banka

4 miliardë e 729.6 milionë është vlera e kredive të kosovarëve nëpër bankat komerciale e regjistruar në muajin gusht. Banka Qendrore e Kosovës ka njoftuar...

Lajmet e Fundit