11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Vetëm 1 i lënduar ka mbetur në Spitalin e Nishit

Rudare-rrezohet autobusi48 nga 49 kosovarët e lënduar në aksidentin që ndodhi në Rudare të Kurshumlisë në Serbi janë kthyer në Kosovë, konfirmon për Radion Evropa e Lirë, Bashmir Xhemaj, këshilltari politik i Ministrit të Jashtëm, Enver Hoxhaj.

Sipas Xhemajt, mbrëmë vonë janë kthyer edhe 3 kosovarë nga Serbia me autoambulanca për shkak të lëndimeve pak më të rënda, ndërsa tani në Spitalin e Nishit ka mbetur i lënduari i fundit.

Jeta e kosovarit që ka mbetur në Spitalin e Nishit nuk është në rrezik, ndërsa sipas Bashmir Xhemajt, ai ka mundësi të kthehet sot në Kosovë pas një intervenimi të vogël kirurgjik.

Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e djeshëm kur autobusi i Zhitia Turs ka dal nga rruga për arsye që ende nuk dihen saktë, duke lënduar të 49 pasagjerët që ishin në të.

Më Shumë

98 vjet nga vrasja e Bajram Currit

Sot mbushen 98 vjet vrasja e heroit të popullit, Bajram Curri, nga ushtria e Ahmet Zogut. Bajram Curri ishte udhëheqës popullor, ushtarak, senator i...

Garë e nxehtë për nënshkrimin e yllit të Bayer Leverkusen

Gara për nënshkrimin e Florian Wirtz të Bayer Leverkusenit po nxehet me Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin që e kërkojnë mesfushorin, sipas Fabrizio Romano. 19-vjeçari...

Enigmë

Lajmet e Fundit