1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Vetëvendosje, LDK-së në Prizren: E keni humbur logjikën bashkë me besimin e qytetarëve

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren thotë se LDK-ja në këtë qytet, dje shpifi rreth “keqpërdorimit të buxhetit të Komunës” .

Sipas  LVV-sw, LDK-ja përmes reagimit shpërfaqi mjerimin e vet.

“LDK-ja në Prizren edhe një herë e shpërfaqi mjerimin e vet, duke treguar se ky subjekt moti e ka humbur rrugën në oborr, e ka humbur logjikën, por edhe shpresën te qytetarët e Komunës së Prizrenit, sepse ka kohë që e ka humbur besimin e qytetarëve. Duke qenë e vetëdijshme për këtë, ky subjekt politik dje lëshoi një shpifje, se gjoja “po keqpërdoret buxheti i Komunës”, duke “blerë vota në këmbim me dy thasë miell””, thuhet në komunikatën e LVV-së në Prizren.

Por cila është e vërtet sipas LVV-së?

E vërteta është se:
1. Mielli i shpërndarë në këtë fshat nuk është blerë nga Komuna e Prizrenit, por është donacion i pranuar nga shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit”. Pra, nuk ka keqpërdorim të buxhetit komunal.

2. DPMS-ja, veçanërisht gjatë tërë kohës së pandemisë, edhe kur drejtor i kësaj Drejtorie ishte nga radhët e LDK-së, vazhdimisht ka shpërndarë pako ushqimore dhe higjienike, si dhe për dru për ngrohje, edhe pse ishte fushata zgjedhore e vitit 2019.

Kjo nuk është hera e parë që LDK në Prizren po mundohet t’i vë në lajthitje qytetarët me shpifje dhe dezinformata në FB, për të fituar terren në kohë pandemie.

Reformat e filluara me qeverisjen e prof. dr. Mytaher Haskukës, nuk do të mund t’i ndalin dezinformatat e asnjë klani dhe të asnjë subjekti politik, sepse Prizreni do t’i vazhdojë ndryshimet.

 

Më Shumë

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Dr. Hasan Arzoallxhiu caktohet udhëheq i spitalit të Prizrenit

Dr. Hasan Arzoallxhiun është caktuar udhëheqës i spitalit “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. Caktimi i Dr. Hasan Arzoallxhiut bëhet pasi drejtoresha ezkekutive Spitalit të...

Lajmet e Fundit