2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Vjen oferta e parë për Ronaldo-n, Al Hilal e Arabisë Saudite kërkon portugezin

Cristiano Ronaldo mund të marrë ofertën e tij të parë që nga lirimi nga Manchester United, me Al Hilal që po përgatitet të bëjë një lëvizje për sulmuesin 37-vjeçar, sipas Sky Sports.

Skuadra e Ligës Profesionale Saudite bëri më parë një propozim për të nënshkruar atë gjatë merkatos së verës, por Djajtë e Kuq e refuzuan qasjen e tyre. Kuptohet gjithashtu se ai nuk ishte i interesuar të bënte kalimin atje.

Tani një agjent i lirë, klubet mund të bëjnë oferta kontratash për shërbimet e Ronaldo-s pa qenë nevoja të bien dakord për një tarifë transferimi – por ndërsa kjo do ta bëjë më të lehtë për disa palë të hyjnë në negociata, raportet kanë sugjeruar se Ronaldo do të preferonte një lëvizje në një anë ku mund të luaj në Champions League.

Megjithatë, Chelsea, Real Madrid dhe Newcastle e kanë bërë të qartë se nuk janë të interesuar për Ronaldo-n.

Raportohet se Al Hilal do të kërkojë të transferojë sulmuesin Odion Ighalo në janar nëse ata janë në gjendje të blejnë Ronaldo-n, i cili u bë lojtari i parë që shënoi në pesë Kupat e Botës për meshkuj të enjten pasi shënoi një penallti në fitoren 3-2 të Portugalisë ndaj Ganës.

Më Shumë

Sulmohet me gërshërë një burrë në Korishë të Prizrenit

Një burrë është sulmuar me gërshërë nga një tjetër në fshatin Korishë të Prizrenit. Policia në raportin 24 orësh rastin e ka cilësuar si aksidental...

Mot i vranët dhe me riga lokale shiu

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i ngjashëm me të martën, vranët dhe me riga lokale shiu. Por, ndryshe nga dje, Instituti Hidrometeorologjik i...

Lajmet e Fundit