6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Vjosa Osmani ‘avokate’ e bllokut në Kushtetuese

VjosaOsmani-LDKLDK-ja dhe partnerët e saj AAK e Nisma janë pajtuar që deputetja e LDK-së Vjosa Osmani të përfaqësojë Bllokun në përballjen gjyqësore më 22 gusht në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës. Teutë Sahatqija, nënkryetare e LDK-së, tha se si koalicion jemi të përgatitur për përballje në kushtetuese me argumentet tona.

“Na është kërkuar që në gjykatë të përfaqësohemi më deputetë dhe koalicioni LDK-AAK-Nisma do të përfaqësohet në Gjykatën Kushtetuese me 22 gush nga deputetja Vjosa Osmani”, bëri të ditur për Botapress Sahatqija.

“Ne si koalicion LDK-AAK-Nisma, jemi të përgatitur për tu përballur në Gjykatën Kushtetuese me 22 gusht. Ne kemi argumentet të cilat janë në favor tonin dhe jemi të përgatitur mjaftueshëm për të mbrojtur dhe dëshmuar argumentet dhe të drejtën si koalicion pas zgjedhor dhe si grup parlamentar të mbështetur edhe nga subjektet tjera”, tha Sahatqija.

Më Shumë

Shkolla ‘Bajram Curri’ në Romajë të Hasit, drejt një fushe sportive të re

Shkolla fillore “Bajram Curri” në Romajë të Hasit, shumë shpejt do të bëhet me fushë të sportit. Drejtori i Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit...

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Lajmet e Fundit