-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Xhemile Susuri, gruaja më e vjetër në Prizren (Video)

Në Prizren jeton gruaja më e vjetër në Prizren .

Xhemile Susuri së shpejti mbush 110 vjet jetë.

Është nënë e 10 fëmijëve e tash ka mbi 100 nipa e mbesa.

Por ajo është shumë e kthjellët edhe në fillim shekullin e dytë të saj. Ajo thotë se ka ngrënë vetëm bukë misri dhe kos e qumësht. /21Media

109-vjeçarja që agjëron që gati një shekull

Në afërsi të Prizrenit jeton Xhemile Susuri, 109-vjeçare, së bashku me djalin, nipat dhe stërnipat e saj. Që nga mosha 18 vjeçe ka filluar të agjërojë Ramazanin, dhe asgjë nuk ka mundur ta ndalë atë që nga ajo ditë.

Gepostet von Jo në emrin tim am Freitag, 17. Mai 2019

Më Shumë

Kurti në Krushë: Kemi përgjegjësinë që brezat e ardhshëm të mos kalojnë në vuajtet që kemi kaluar ne

Kryeministri Kurti ka bërë sot homazhe në Krushë të Madhe dhe Krushë të Vogël. Pas homazheve ai ka folur para gazetarëve. Ai tha se përkulet me...

Sot fillon rrugëtimi i Kosovës për Euro 2024

Sot (e shtunë) fillon rrugëtimi kualifikues i Përfaqësueses së Kosovës për Kampionatin Evropian që zhvillohet në vitin 2024 në Gjermani. Dardanët do të përballen me...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit