9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Zelensky e pret Bidenin në Ukrainë: Vizita juaj me rëndësi të madhe për ukrainasit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e ka pritur presidentin e SHBA-së, Joe Biden, i cili e ka vizituar sot Ukrainën, në vizitën e tij të parë në Ukrainë që nga pushtimi i Rusisë, pothuajse një vit më parë.

Menjëherë pas kësaj vizite, Zelensky ka publikuar një foto me të dhe ka shkruar:

“Mirë se vini në Kiev presidenti Joe Biden! Vizita juaj është një dëshmi jashtëzakonisht e madhe e mbështetjes tuaj për të gjithë ukrainasit”, ka shkruar Zelensky në Facebook.

Më Shumë

Arrestohen dy persona në Prizren, penguan policët në detyrë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy person në Prizren, pasi që dyshohen se kanë penguar zyrtarët policor gjatë kryerjes së detyrave. Rr. Traziti i Ri,...

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

Lajmet e Fundit