13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Dragash, zjarri përfshinë një pjesë të pyllit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme në fshatin Brezne, në Dragash një person ka raportuar se zjarri ka përfshirë një pjesë të pyllit.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë e zjarrfikësve dhe rojet e pyllit të cilët kanë shuar zjarrin” – thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas policisë rasti është duke u hetuar.

Më Shumë

Ermal Krasniqi afër marrjes së ftesës nga Kosova

Futbollisti i Cluj, Ermal Krasniqi, është afër që të ftohet nga trajneri i kombëtares së Kosovës për ndeshjet e muajit mars për kualifikimet në...

Sot është 147 vjetori i lindjes së Faik Konicës

Sot, 147 vjet më parë lindi rilindësi i letërsisë shqiptare, Faik Konica. Ai u lind më 15 mars 1876 në Konicë dhe vdiq më 14...

Lajmet e Fundit