3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Interi do të bëhet me kapiten të ri

Lautaro Martinez ka qenë një element kyç për Interin që nga kthimi nga Kupës e Botës dhe pritet të shpërblehet duke u emëruar kapiten i skuadrës.

25-vjeçari ka shkëlqyer duke shënuar gjashtë gola në tetë ndeshje të ligës në vitin 2023.

Lautaro gjithashtu ka filluar kohët e fundit të mbajë shiritin e kapitenit pasi ai iu hoq mbrojtësit Milan Skriniar, i cili do të largohet nga qyteti i modës për në Paris Saint-Germain në verë.

Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, Interi nuk ka plane të humbasë Lautaron në të ardhmen e afërt dhe dëshirën ta shpërblejë atë në verë duke u promovuar zyrtarisht si kapiten të klubit, një përzgjedhje me të tillët pajtohen shumë tifozë.

I kontraktuar me “Nerazzurrët” deri në qershor të vitit 2026, Lautaro duket të jetë një emër tjetër me histori të gjatë te Interi, duke pasuar emra të tjerë argjentinas si Javier Zaneti apo Diego Milito.

Që nga ardhja e tij në vitin 2018, sulmuesi argjentinas ka shënuar 90 gola dhe ka dhënë 30 asistime në 213 paraqitje për Interin.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...

Arrestohet një person në Rahovec, dyshohet se në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht gruan e tij

Një person është arrestuar dje në fshatin Xërxë të Rahovecit pasi dyshohet se nën ndikimin e alkoolit e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima...

Lajmet e Fundit