1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Zgjedhën kryetarët e fshatrave Nagac dhe Celinë të komunës së Rahovecit

Në fshatrat Nagac dhe Celinë të komunës së Rahovecit, komisioni për zgjedhjen e kryetarëve të këshillave të fshatrave, lagjeve urbane dhe vendbanimeve, ka zhvilluar takimet e parapara, ku në të dy lokalitetet u zgjodhën kryetarët e këshillave të fshatrave Nagac dhe Celinë.

Arian Gashi u zgjodh me shumicë votash, kryetar i këshillit të fshatit Nagac dhe Muhamet Ramadani, po ashtu u zgjodh kryetar i këshillit të fshatit Celinë.

Po ashtu u vendos edhe për përbërjen e këshillit të fshatit dhe numrit të anëtarëve.

Takimet për zgjedhjen e kryetarëve të këshillave të fshatrave, lagjeve urbane dhe vendbanimeve të komunës së Rahovecit, organizohen nga anëtarët e Kuvendit Komunal Rahovec dhe Ekzekutivit Komunal.

Më Shumë

Kurti: Do të subvencionojmë 70 për qind të pagës për gjashtë muaj për gratë që janë viktima të dhunës në familje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për fillimin e masës së re nga e cila përfitojnë gratë që janë viktima të dhunës në...

Jasharaj: Nagavci po refuzon takimet me SBASHK-un

Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit në Kosovë, ka kritikuar ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci pasi sipas tij, kjo e fundit nuk...

Lajmet e Fundit