36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Zyrtare: Pedro kalon te Roma

Roma ka lajmëruar zyrtarisht se ka arritur marrëveshje me Pedro Rodriguez, i cili u larguar nga Chelsea si transfer i lirë pas pesë sezoneve në Londër

Giallorossi kanë konfirmuar që 33 vjeçare ka nënshkruar marrëveshje me skuadrën nga kryeqyteti italian dhe ka kryer testet mjekësore sot.

Ish spanjolli i është bashkuar Romës dhe do të këtë kontratë deri në qershorin e vitit 2023.

“Jam i gëzuar që jam këtu në Romë”, tha Pedro për faqen zyrtare të klubit.

“Jam i lumtur për këtë sfidë dhe dua të garoj për të arritur sa më lart objektivave tona për sezonet e ri”.

“Dua ti falënderoj fansat për mikëpritjen që ata ma kanë dhënë. Shpresoj t’i bëj të lumtur”.

Më Shumë

5,732 raste aktive me COVID-19

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe 5,732 raste janë aktive me koronavirus në vend. Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Begaj e përmbyll vizitën në Kosovë duke qëndruar tek Lidhja e Prizrenit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, e ka përmbyllur vizitën në Kosovë duke qëndruar në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit. Kjo është vizita e tij e...

Lajmet e Fundit