10.7 C
Prizren
E diel, 7 Qershor, 2020
- Advertisement -

Lajme

Rexhaj premton vetëm angazhim

Kandidati i  VV-së për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, ka marrë pjesë në një tubim me banorë të fshatit Arbanas. “Këto tubime nuk kemi...

Kryeziu në Has: LDK-ja nuk premton komuna për vota

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu tërthorazi ka ‘thumbuar’ vendimin e kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit, për themelimin e komunave në...

Premtimet e Kabashit

Kandidati i koalicionit AAK-LDD, për kryetar të Prizrenit, Lulzim Kabashi, në kuadër të fushatës zgjedhore ka vizituar Arkivin Ndërkomunal, Shkollën e Muzikës “ Lorenc...

Thaçi, 75 milion euro për Malishevën

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka premtuar të premten 75 milion euro për Malishevën. Këtë premtim Thaçi e ka dhënë në fushatën zgjedhore të...

Mustafa në Rahovec: LDK-ja e ka identifikuar rrugën e fitores

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Isa Mustafa tha në Rahovec se LDK-ja e ka identifikuar ndershmërisht rrugën e fitores, nga e cila...

VV-ja premton lehtësira tatimore për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Kandidati  i VV-së për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, ka  vizituar Shoqatën e Afaristëve dhe Zejtarëve “Esnaf” në Prizren. Ai tha se VV-ja çmon...

Begaj:Malisheva është qeverisur nga shoferët e automjeteve

Iniciativa Qytetare Për Malishevë (IQPM),  ka shpalosur  programin qeverisës para qytetarëve të Bellanicës. Kandidati   i IQPM-së, Ragip Begaj tha se pakënaqësit e qytetarëve kanë...

PDK: Dhuna dhe shantazhi janë karakteristikë e IQPM-së

Partia Demokratike e Kosovës vlerësoi të premten se Iniciativa Qytetare për Malishevën, duke parë reagimin e qytetarëve të Malishevës dhe duke ndier humbjen e...

Latifi kërkon të respektohet puna zyrtare gjatë fushatës zgjedhore

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi ka kërkuar të premten nga drejtorët e Ekzekutivit që të mos i lënë punët zyrtare për fushatë zgjedhore. Ai...

“Drejtësia në zgjedhjet e 3 nëntorit” mbahet në Prizren

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit dhe "Ec Ma Ndryshe" kanë organizuar të premtën në Prizren tryezën “Drejtësia...

Lajmet e Fundit

Sekretari i PDK’se akuzon Haskukën: Prizreni humbi 5 milione euro

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren, Visar Islamaj, ka drejtuar akuza drejt kryetarit Mytaher Haskuka. Islamaj ka thënë se arroganca e Haskukës, i...

Lul Raka këshillon se si duhet të sillemi nëse grumbullohen më shumë se 50 persona në një kafiteri

Me lirimin e masave qytetarët u janë kthyer punës së tyre të përditshme, duke respektuar distancën. Çdo lirimi i masave nënkupton qarkullimin më ta...

Rreth 50 raste aktive me Covid-19 por Prizreni plot me qytetarë

Qe shtatëdhjetë vite ky është vendi i tij i punës. Nëntëdhjetë vjeçari, Emin Ballakadri stacion e ka këtë shatërvan që nga mëngjesi deri në...

Ish-drejtorët e shkarkuar në Prizren thonë që do jenë opozitë e fortë në asamble

Stuhia e përplasjes së Lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbërritur edhe në Shtëpinë e Bardhë të Prizrenit. Edhe në komunës e...

Prizren: Prokuroria liron shkelësit e masave anticovid? (VIDEO)

Pikërisht për mos respektimin e vendimeve të qeverisë për parandalimin e përhapjes së virusit, policia e Prizrenit ishte lider në inicimin e rasteve ndaj...