25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

12 libraritë më të bukura në botë

A keni kaluar ndonjëherë pranë një librarie dhe keni menduar se do donit të jetonit aty gjithmonë?

Këto janë 12 libraritë më të bukura në botë dhe nëse ju jepet mundësia t’i vizitoni këto vende mos harroni të shkoni së paku për të blerë një libër aty, shkruan libraqedua.com

1. Capitol Hill Books në Washington, DC

2. Avid Bookshop në Athens, Georgia

3. Pickwick Book Shop në Nyack, New York

4. Bath Old Books në Bath, Angli

5. Wild and Homeless Books në Bridport, Angli

6. Daunt Books në Londër, Angli

7. The Travel Bookshop në Londër, Angli

8. Word on the Water në Londër, Angli

9. Livros Antigos në Lisbonë, Portugali

10. La Celestina në Madrid, Spanjë

11. Book Passage në Hay-on-Wye, Wales

12. Shakespeare and Company në Paris, Francë

Lautaro mund të largohet nga Interi për 100 milionë euro

Po shkëlqen këtë sezon, Lautaro largohet nga Interi për 100 milionë euro. Oferta stratosferike ka arritur, Lautaro largohet nga Interi. Lautaro Martinez është sulmuesi më i...

Kurti: Armët e përdorura në sulmet terroriste janë prodhuar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se armët dhe pajisjet e tjera të përdorura në sulmet terroriste të kësaj jave janë bërë nga...

Lajmet e Fundit