5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

32 fëmijë nën 10 vjeç në mesin e të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Situata me koronavirus në Kosovë po vazhdon të jetë alarmante, ku ditët e fundit janë shënuar shifra rekorde të rasteve të reja.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar katër vdekje dhe 2 mijë e 250 raste pozitive me COVID-19.

Në mesin e të infektuarve janë edhe 32 fëmijë nën moshën 10 vjeç.

Shifra më e madhe e të infektuarve vazhdon të jetë mosha nga 20 deri në 29 vjeç, ku 543 është numri i të infektuarve.

Në bazë të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, nga 3 mijë e 087 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë të dielën, 362 janë regjistruar në Prishtinë.

Pas Prishtinës, me raste aktive prin Ferizaj me 1,280 dhe Gjilani me 1,242.

Dje po ashtu janë shëruar 154 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.700.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 22.245 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Në këtë link mund t’i shikoni të gjitha të dhënat e MSH-së

Më Shumë

Lajmet e Fundit