11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

32 vjeçari i vrarë në Gjermani, është nga Rahoveci

vrasje ne gjermaniPas një zënke mes pesë personave në Hamburg të Gjermanisë, një 32 vjeçar nga Kosova u vra, ndërsa një tjetër u plagos rëndë. Mësohet se të dy viktimat janë nga fshati Brestoc, i komunës së Rahovecit.

Në konfliktin në Harburg të Hamburgut në Gjermani, një 32 vjeçar nga Kosova humbi jetën, ndërsa vëllai u plagos rëndë. Portali lokal, RahovecPress bënë të ditur se të dy viktimat janë nga fshati Brestoc i komunës së Rahovecit.

Mediat gjermane kanë raportuar, se Policia ka parë pesë persona duke u gjuajtur me armë dhe duke u sulmuar thika.

Pas ndërhyrjes së policisë tre prej personave kanë ikur, ndërsa aty kanë mbetur dy kosovarët, njëri 32 vjeç, i vdekur dhe tjetri, 36 vjeç me plagë të rënda dhe në rrezik për jetën. I plagosuri është dërguar në spital dhe i është nënshtruar një operacioni emergjent.

Ndërkohë policia ka kapur në një veturë Mercedes një turk 38 vjeçar të plagosur me thikë, i cili dyshohet si njëri prej dorasëve. Edhe dy të tjerë, të dyshuar për pjesëmarrje në konflikt janë kapur pak më vonë, edhe ata me plagë të lehta./express/

Më Shumë

Ballkani fiton dhe e konsolidon pozitën e parë në tabelë

Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Drita dhe pesë...

Si bëhet kënga rome

Poezi nga Kujtim Paçaku Merre një grusht dhimbjeje Shto ca pika loti! E pak pluhur rrugësh të pasosura Pak aromë stinësh të harruara Në fund I shton erëza djegëse dashurie Dhe...

Lajmet e Fundit