21.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shtator, 2021

33 vjeçari nga Suhareka është diagnostifikuar me leukemi akute, familjarët kërkojnë ndihmën tuaj

Valon Gashi nga fshati Reshtan i Komunës së Suharekës është diagnostifikuar me Leukemi Akute (AML).

Trajtimi i tij kushton 150 mijë euro dhe në mungesë të mjeteve familjarët e Valonit kërkojnë nga të gjithë qytetarët që kanë mundësi të ndihmojnë atë aq sa kanë mundësi.

Kërkesa e familjes Gashi:

Vellau jon Valon Gashi, 33 vjeç, baba i dy fëmijëve, u diagnostikua me Leukemi akute (AML) me 20/10/2020.

Valon Gashi është nga Suhareka,Kosovë. Vendi ku jeton nuk ka asnjë kujdes mjekësor për t’u marrë me sëmundjen e tij. Gjithashtu nuk ka sigurim shëndetësor.

Për të marrë trajtim Valoni duhet të shkojë në Turqi. Shuma e pagës per trajtim është reth 150,000 euro.

Në mungesë të mjeteve financiare për të përballuar këtë trajtim, familja Gashi kërkon ndihmë.

Ju lutemi ndihmoni këtë baba te ri, për të luftuar këtë sëmundje.Ne jemi mirënjohës për çdo dhurim që ju bëni. Gjitha te dhanat per nje donacion permes bankes apo Online mund te gjeni me posht.

Gjirollogarija ne Kosove / Bankkonto Kosovo:

Banka / Name Bank: TEB Sh. A. (Prishtine, Kosove)
Emri i perfituesit / Kontoinhaber: Valon Gashi
I-BAN: 2025000049637538
Adresa / Adresse: Reshtan, Therande

Gjirollogarija ne Zvicerr / Bankkonto Schweiz:

Banka / Name Bank: UBS Schweiz AG
Emri i perfituesit / Kontoinhaber: Brendon Gashi
I-BAN: CH6600235235192269M1G
Adresa / Adresse : Bahnhofstrasse 44a, 4914 Roggwil BE

Paypal : brendon_gashi@hotmail.com

Ju faleminderit!
Me respekt
Familia Gashi

Më Shumë

Vdes në moshën 84-vjeçare profesori Abdullah Karjagdiu

Në moshën 84-vjeçare ka vdekur profesori dhe intelektuali i shquar, Abdullah Karjagdiu, pas një sëmundjeje të gjatë. Profesor Karjagdiu ishte një ndër profesorët e parë...

Prizren/ Një grua sulmohet fizikisht në vendin e saj të punës

Një grua nga Prizreni ka njoftuar se gjatë kohës sa ka qenë në orar të punës, është sulmuar fizikisht nga një grua tjetër. Policia, bazuar...

Pikë-kalimet kufitare, QKMK njofton për pritjet në dalje

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar njofton se në orët e mëngjesit të së martës pritjet në dalje në pikë-kalimin kufitar Merdar janë 25 minuta,...

U kapën me lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për “Posedim të substancave narkotike”, në Prizren, raporton PrizrenPress Siç njofton Policia, të dyshuarve u janë...

Flamuri i Kosovës vendoset në Beograd

Flamuri i Kosovës është vendosur në kryeqytetin e Serbisë në eventin “International boxing day”. Një lexues i Ekonomia Online ka dërguar një fotografi direkt nga...

Ja sa qytetarë humbën jetën dje nga Covid-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë, ka bërë të ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 36 viktima dhe 1 mijë e 630...

Afër 25 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar që sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në total numri i rasteve aktive me...

Edin Shehu zgjedhet Shef i Shtabit të Nismës në Prizren

Edin Shehu është zgjedhur Shef i Shtabit të Nismës në Prizren, për zgjedhjet lokale të tetorit të këtij viti. Zgjedhja e tij është bërë sot. “Dega...

Unë s’jam Noe

Enver Sulaj Lëkundjet nga dallgët më përkundin këndshëm Si dikur në djepin me shkrola Që ma dogjën të parin pastaj edhe shtëpinë Me vete s'kam asnjë shami të bardhë As busull Për...

Rahovec/ Fuqitë e mbushura me verë, rrushi mbetet në stoqe pa u shitur

Vreshtarët e komunës së Rahovecit thonë se nuk po dinë as ti gëzohen punës së tyre gati një vjeçare në fushë , pasi edhe...

Hyn në fuqi ora policore

Ka hyrë sonte në fuqi ora policore, prej orës 22:00 deri 05:00, në pajtim me masat kundër COVID-19 në Kosovë, nga data 30 gusht...

Mbeturina dhe demolim i këndit të lojërave për fëmijë në Nashec

Mbrojtja e natyrës dhe e pronës së përbashkët publike është përgjegjësi e çdo qytetari. Këto pamje janë nga pika turistike e sapo inauguruar në Nashec,...

728 tiketa të shqiptuara për mosrespektim ndaj masave anti-COVID

Kosova është duke pësuar rritje të lartë të numrit me të infektuar me COVID-19. Varianti i virusit Delta është duke u përhapur me shpejtësi të...

Dita e parë e shtatorit ka mot me diell dhe vranësira

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bëjnë të ditur se vranësirat vende-vende parashihen...

Policia ndërpret ahengun në Dragash, dënon organizatorin dhe shpërndan mysafirët

Policia e Kosovës ka ndaluar një aheng familjar që po mbahej kundër rregullave të pandemisë në fshatin Bellobrad të Dragashit. Organizatorit i është shqiptuar fletëparaqitja,...

MAPL mbështet 17 komuna në Kosovë në 24 projekte me mbi 2 milion euro, përfituese edhe komuna e Prizrenit

Mbi dy milionë euro do të jenë projektet që Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, do t’i ndajë në projekte për 17 komuna të...

Lajmet e Fundit