19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

33 vjeçari që u raportua i zhdukur në Prizren gjendet pa shenja jete, dyshohet për vetëvrasje

Para dhjetë ditësh kishte dalë nga shtëpia dhe familjarët e të afërmit nuk dinin gjë për fatin e tij, deri më sot. 33-vjeçari nga Prizreni që u raportua i zhdukur, u gjet pa shenja jete në një zonë malore.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se sipas informacioneve të para, i ndjeri dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij duke u varur në litar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante, me ç’rast mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i 33-vjeçarit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Më Shumë

Prizren/ Kurti mori pjesë në shënimin e ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot...

Sot, mbahet koncerti për 146 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Me rastin e 146 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, nesër (10 qershor 2024), do të mbahet në koncerti në Kinemanë Lumbardhi, në orën...

Lajmet e Fundit