19.8 C
Prizren
E mërkurë, 23 Qershor, 2021

Pochettino: Mbappe pyet për Spanjën dhe Anglinë

Mauricio Pochettino ka folur përpara ndeshjes me Manchester City-n në Ligën e Kampionëve, për dy yjet e ekipit të tij, Kylian Mbappe-n dhe Neymar-in.

Mbappe ka qenë i lidhur më herët me një transferim të mundshëm te Liverpool-i dhe Real Madrid-i. Francezi është nën kontratë me PSG-në deri në 2022 dhe nuk ka pranuar rinovimin e saj.

Pochettino u pyet për marrëdhënien me 22-vjeçarin.

“Kylian e do futbollin, ai pëlqen të flasë për futbollin. Ai pyet për Anglinë: ‘Si është loja, mentaliteti dhe kultuta atje?’. Dhe gjithashtu për Spanjën dhe Argjentinën. Ai do të shikojë çdo ditë ndeshje nga Anglia, Franca, Italia dhe Gjermania”, tha tekniku i PSG-së.

“Ai është vetëm 22-vjeç, por shumë i pjekur, i sigurtë në talentin e tij dhe i hapur. Ai mund të flasë frëngjisht, sigurisht, por edhe anglisht dhe spanjishte të përsosur. Unë flas me të në anglisht dhe spanjisht. Më shumë anglisht se spanjisht”.

Pochettino gjithashtu foli edhe për yllin tjetër të ekipit, Neymar-in, që edhe ai është i lidhur me një largim të mundshëm nga Parisi. Por, duket se braziliani është dakortësuar për të vazhduar me PSG-në.

“Nga dita e parë, ai ka qenë shumë i hapur për të punuar. Ai është shumë i përulur, dëgjon dhe gjithmon i pranon të gjitha udhëzimet”, tha Pochettino.

“Lojtarët brazilianë kanë diçka të veçantë përbrenda. Ata duan të luajnë  futboll sepse është si një kërcim. Ata luajnë sikur po kërcejnë. Ronaldinho ishte shoku im i ekipit kur unë isha lojtar i PSG-së dhe tani Neymar-i”.

PSG-ja është skuadra e tretë franceze që arrin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve rresht, pas Saint Etienne-t në 1975 dhe 1976, si dhe Marseille-s në 1990 dhe 1991.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Morena Taraku nuk ndalet me pozat provokuese, ekspozon të pasmet

Nëse shkoni në profilin e Morena Tarakut në “Instagram” do të gjeni poza shumë “hot” të saj, të cilat marrin menjëherë vëmendjen e të...

Çka do të ndodhë sot në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli, vizitojnë banesat kolektive. Më pas,...

SBASHK dërgon 452 punëtorë të arsimit për pushime në bregdetin shqiptar

Sindikata e Bashkuar, Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se po vazhdon me traditën e organizimit të pushimit në bregdetin shqiptar për një numër...

Rinovimi i Messit, Laporta jep përditësimet e fundit: Do të doja të na thoshte ‘po’ sa më herët

Gazeta katalunase, La Vanguardia, ka publikuar në intervistë me presidentin e Barcelonës, Joan Laporta, në të cilën ai ka dhënë përditësimet e fundit lidhur me...

4 pacientë me Covid po trajtohen në Spitalin e Prizrenit

63 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në kuadër të klinikave dhe spitaleve në Kosovë. Nga këta 63 pacientë prej tyre 22 janë konfirmuar...

Asnjë rast i ri me Covid-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.112 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

“Çabej nuk bëri krime, si Koliqi!..”

Publikohet dokumenti nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë, (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së) ku ndodhet diskutimi i Enver Hoxhës i mbajtur më...

Nisin hetimet për vdekjen e foshnjës në Duhël të Suharekës

Një foshnje e gjinisë mashkullore ka vdekur dje në fshatin Duël të Suharekës. Prokuroria Themelore e Prizrenit ka nisur hetimet për rastin e vdekjes së...

Fillon rigjykimi për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizren, Ilir Baldedaj

Të enjten, në Gjykatën Themelore të Prizrenit ka filluar rigjykimi ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizren, Ilir Baldedaj,  i cili po akuzohet për...

UEFA, cili e meriton çmimin e golit më të mirë?

UEFA ka publikuar katër gola prej të cilëve do të zgjedh më të mirin për këtë rund në Kampionatin Evropian. Patrick Shick është favorit pas...

“Liturgji në Kishën e Millosheviqit”, Dioçeza e Rashkës dhe Prizrenit i reagon Kurtit

Dioçeza e Rashkës dhe Prizrenit që performoi liturgji fetare në objektin e braktisur që ndodhet në kampusin e UP-së, e kanë quajtur fyerje dhe...

A e dëmtojnë pjellorinë te meshkujt vaksinat Pfizer dhe Moderna? Studimi i ri jep përgjigje

Një studim i ri ka zbuluar se te burrat që morën vaksinën Pfizer ose Moderna nuk është vërejtur asnjë rënie e numrit ose cilësisë...

Temperaturat në Kosovë parashihen të arrijnë deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i nxehtë dhe me pak vranësira. Sipas institutit, reshjet e shiu priten...

Kylie Jenner rikthehet te ish i dashuri

Duket se Kylie Jenner dhe Travis Scott janë rikthyer bashkë. Ata morën pjesë me vajzën e tyre 3-vjeçare, Stormi, në 72-vjetorin e Parsons Benefit...

Të dielën policia dënoi vetëm një qytetar për mos respektimin e masave anti-COVID

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 37 aksidente komunikacioni, 16 prej tyre me persona të lënduar kurse 21 tjerë vetëm me...

Vreshtarët e Rahovecit nuk i besojnë ministrisë

Shoqata e Vreshtarëve “Vreshtari” nga Rahoveci, ka reaguar ndaj propozimi që sipas tyre ka dalë nga ana e Ministrisë së Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit...

Lajmet e Fundit