16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Rrahje në Prizren, 32 vjeçari përfundon me dhëmbë e eshtra të thyera në spital

Një person ka mbetur i lënduar rëndë si pasojë e një rrahje në Prizren.

Gjendja e viktimës është e rëndë  pasi nga rrahja I janë  thyer eshtrat dhe dhëmbët, si dhe lëndime të dukshme në fytyrë.

Stafi mjekësor ka intervenuar menjëherë, ndërkohë që kanë njoftuar edhe Policinë e Kosovës, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë intervistuar 32-vjeçarin.

Para hetuesve policorë ai ka rrëfyer gjithë ngjarjen, ku ka bërë të ditur se për shkak të rivalitetit se kush pret dru më mirë, ai është rrahur me një bashkëmoshatar.

I dyshuari është identifikuar nga Policia dhe është arrestuar, ku me urdhër të prokurorit ndaj tij është iniciuar rasti ‘Lëndim i rëndë trupor’ dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë./GS

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

Lajmet e Fundit