13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht përgjatë relievit malor.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin 6-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë Celsius.

Indeksi UV do të jetë në vlerat e rrezikut, prandaj këshillohet që nga ora  10-17 të kufizohemi  nga rrezet direkt të diellit, sidomos shtresa e popullatës me probleme kronike.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Më Shumë

Vdes një person në Prizren, rrëzohet nga skelet ndërsa ishte duke punuar

Një person  ka humbur jetën tragjikisht gjatë ditës së sotme në Prizren. Lajmi është konfirmuar nga Policia e Kosovës, ku zëdhënësi i policisë për rajonin...

Kryeshefja e Postës së Kosovës vizitoi Odën e Ndërmarrësve të Zejtarëve në Prizren

Kryeshefja Ekzekutive e Postës së Kosovës,  Nora Rraci me bashkëpunëtorë të saj kanë vizituat  Odën e Ndërmarrësve  të Zejtarëve në Prizren. "Në këtë takim është...

Lajmet e Fundit