5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Putin thotë se dëshiron që lufta të përfundojë “sa më shpejt të jetë e mundur”

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se dëshiron që lufta në Ukrainë të përfundojë “sa më shpejt të jetë e mundur”.

Ai e bëri këtë koment në margjinat e një samiti në Uzbekistan, gjatë bisedimeve me kryeministrin indian Narendra Modi, raporton Sky News, përcjell Telegrafi.

“Unë e di që epoka e sotme nuk është një epokë lufte dhe unë kam folur me ju në telefon për këtë”, i tha Modi udhëheqësit rus duke shtuar se tani nuk ishte koha për konflikt me shqetësimet rreth sigurisë së ushqimit, plehrave dhe karburanteve.

Putin tha se i kuptonte shqetësimet e kryeministrit indian për konfliktin në Ukrainë.

“Unë e di për pozicionin tuaj në lidhje me konfliktin në Ukrainë dhe kam njohuri për shqetësimet tuaja. Ne duam që e gjithë kjo të përfundojë sa më shpejt të jetë e mundur”, tha ai

Më Shumë

Përurohet shkolla fillore “Dy Dëshmorët” në Piranë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është bërë përurimi i objektit të ri të shkollës fillore “Dy Dëshmorët” në fshatin Piranë, raporton PrizrenPress. Njoftimi...

Zelensky: Rusët po planifikojnë diçka në jug

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, njoftoi mbrëmë në kanalin e tij Telegram, se forcat ruse “megjithë humbjet jashtëzakonisht të larta, ende po përpiqen të avancojnë...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit