8.8 C
E shtunë, 27 Prill, 2024

Drenica ia nxjerrë një pikë Ballkanit

Ndeshja mes Drenicës dhe Ballkanit, ka përfunduar në barazim 1-1, në kuadër të xhiros së 11-të në Superligën e Kosvoës.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, pavarësisht shumë rasteve për shënim.

Në pjesën e dytë, fillimisht në epërsi kaluan vendasit me Osman Mëziun, derisa golin e barazimit për Ballkanin, e realizoi Armend Thaqi, në minutën e 81’ me një gol të bukur.

Ballkani pas barazimit mbetet në vendin e dytë me 22 pikë, pas 11 ndeshjeve, teksa Drenica në pozitën e gjashtë me 12 pikë. /Klankosova.tv/

Përurohen kabinetet e shkencave të gjimnazit “Gjon Buzuku” dhe shkollës fillore “Motrat Qiriazi” në Prizren

Sot, u përuruan kabinetet e shkencave (Fizikë, Kimi, Biologji dhe Gjeografi) në SHFMU “Motrat Qiriazi” dhe gjimnazin “Gjon Buzuku” në Prizren, një bashkëfinancim mes...