6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Drenica ia nxjerrë një pikë Ballkanit

Ndeshja mes Drenicës dhe Ballkanit, ka përfunduar në barazim 1-1, në kuadër të xhiros së 11-të në Superligën e Kosvoës.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, pavarësisht shumë rasteve për shënim.

Në pjesën e dytë, fillimisht në epërsi kaluan vendasit me Osman Mëziun, derisa golin e barazimit për Ballkanin, e realizoi Armend Thaqi, në minutën e 81’ me një gol të bukur.

Ballkani pas barazimit mbetet në vendin e dytë me 22 pikë, pas 11 ndeshjeve, teksa Drenica në pozitën e gjashtë me 12 pikë. /Klankosova.tv/

Më Shumë

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi...

Lajmet e Fundit