16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Në Prizren themelohet Unioni i Klubeve Shqiptare të Motoristëve

Unioni i Klubeve Shqiptare të Motoristëve është themeluar në Prizren.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, në një shkrim të tij në Facebook, përcjell PrizrenPress.

“Jo rastësishtë bash në qytetin e Lidhjes, në Prizren pra u themelua Unioni i Klubeve Shqiptare të motoristeve.

Ishte një ndjenje krenarie ti takoja, ti përgëzoja dhe të ju uroja suksese në të gjitha angazhimet e tyre.

Më pëlqeu jashte mase motoja e tyre:
“Whatever it is, it’s better in the wind””, ka shkruar Totaj./ PrizrenPress.com

Më Shumë

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

2 mijë e 96 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe ka ndodhur një aksident me fatalitet,...

Lajmet e Fundit