16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Moti sot

Të enjten parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell në pjesën e parë të ditës, ku lokalisht pritet të ketë edhe mjegull në orët e mëngjesit, ndërsa gjatë pasdites do të dominojnë kushtet kryesisht me diell, njofton Meteo Kosova.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 9-23 km/h.

 

 

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 18°C. /Front Online/

Më Shumë

“Ec Ma Ndryshe” kërkon që të hetohet rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren

Rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren ka ngjallur shqetësime dhe kërkesa për hetim penal, duke përfshirë një sërë institucionesh dhe aktorësh. "EC Ma Ndryshe"...

Kurti: Lidhja e Prizrenit vuri themelet e shtetit shqiptar

Kryeministri Kurti ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. “Këtu 146 vjet më parë u mbajt...

Lajmet e Fundit