1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Deputeti i VV-së: Lista Serbe është organizatë terroriste

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se Lista Serbe është organizatë terroriste dhe kriminale.

Ai ka thënë se Qeveria Kurti ia ka mbyllur bandave rrugët e kontrabandës.

“Lista Serbe është organizatë terroriste dhe kriminale për shkak të veprimeve të tyre të vazhdueshme”, ka thënë Rexhaj.

Në Dpt te Fidani në T7 ai është pyetur se pse Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti nuk e shpall Lista Serbe organizatë terroriste.

“Janë disa kompetenca të Qeverisë, për shembull ne nuk e kontrollojmë Policinë, ne e shohim strategjinë si e shohim sigurinë kombëtare”, ka thënë ai.

Rexhaj po ashtu ka deklaruar se ish-policia serb, Dejan Pantiq mund edhe të ikë për në Beograd.

Po ashtu ka shprehur një mori kritikash për sistemin e drejtësisë që e ndryshoi vendimin për ish-policin Pantiq. /Express

Previous article
Next article

Më Shumë

Brighton refuzon ofertën e dytë të Arsenal-it për Caicedo-n

Arsenali-t i është refuzuar edhe oferta e dytë për të nënshkruar mesfushorin e Brighton & Hove Albion, Moises Caicedo, thotë Sky Sports. Caicedo, 21 vjeç,...

“Mbaroi, kam arritur gjithçka” – Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

Lionel Messi i ka bërë të gjitha. Përveç Kupës së Ligës dhe Kupës së Francës, Lionel Messi ka fituar çdo garë në të cilën...

Lajmet e Fundit