0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Moti sot me vranësira dhe shi

Instituti Hidrometerologjik ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Gjatë pasdites pritet të ketë edhe riga shiu, njofton Klankosova.tv.

Temperaturat minimale do të rriten mbi zero, ndërsa maksimalet mbeten konstante.

Më Shumë

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Totaj: Ndër prioritetet kryesore kemi zhvillimin e arsimit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Arsimit, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka përshëndetur mësimdhënësit dhe nxënësit për kontributin në ruajtjen e frymës akademike...

Lajmet e Fundit